| Alexandra9998386 a întrebat:

Bună, am 18 ani fara 2 luni. Ma pot apuca de permis? Daca da, sala si traseul il dau abia la 18?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, te poti inscrie la scoala de soferi si poti sa-ti faci analizele medicale si testele psihologice, dupa care mergi la orele de teorie, facand si traseul cu instructorul, asa cum vei fii planificata.
Examenul de sala si cel de traseu se pot da NUMAI dupa ce vei impinii 18 ani.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca vrei sa obtii categoria B.
Scoala de conducere se poate incepe cu maximum 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani, asa ca o poti incepe de pe acum.
Examinarea pentru obtinerea permisului (probele teoretica si practica) o poti sustine abia dupa implinirea varstei de 18 ani.

| Stonehard a răspuns:

Te poți apuca să faci școala de șoferi de pe acum, iar examenul îl dai după ce împlinești 18 ani. Contactează un instructor auto.