| anonim_4396 a întrebat:

Luni am examenul pentru permis cat B. Cel practic. Traseul. Este prima data. Ceva sfaturi sa il promovez din prima?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti recomand sa citesti Ordinul 268/2010, in special prevederile privind ce urmareste examinatorul si anexa cu greseli si puncte de penalizare.
In rest sa fii cat mai calm si atent la proba.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa nu bei alcool si cafea cu 1 zi inainte, ca risti sa fii agitat si sa nu dormi bine.
Sa mergi la culcare foarte devreme 9-10 seara, ca sa te odihnesti foarte bine si a doua zi sa te poti conecntra pe traseu.
Succes!

| mastadont a răspuns:

Încearcă să nu ai emoții prea mari, fi relaxat și sigur pe tine. De asemenea, orice ți-ar zice polițistul verifică prima dată. Dacă îți zice să o iei la stânga poate doar te testează și strada e cu sens interzis așa că verifică întotdeauna și nu îți fie frică să spui că nu se poate invocând regulile învățate. Nu te da mare și nu depăși viteza legală, dar nici să nu mergi prea încet.

| StefanDrg a răspuns (pentru mastadont):

Capcane nu mai fac, aia cu fa la stanga si la stanga e interzis, nu mai au voie sa faca asta din 2019

| StefanDrg a răspuns:

Am promovat. Oficial sunt sofer =)

| Andee10 a răspuns:

Când am dat examenul, nu o să uit niciodată că primul lucru pe care mi l-a zis examinatorul a fost să fiu atentă la priorități "restul greșelilor se adună și tot iei dacă nu faci prea multe, dar dacă nu acordați prioritate ați picat fără discuții". În rest să fii atentă la încadrări și semnalizări, cred că la astea se pierde cel mai ușor din neatenție/emoție big grin Mult succes!

| StefanDrg a răspuns (pentru Andee10):

Sunt baiat ai scris "" sa fii atenta "" rolling on the floor))) mersi oricum