| alexandrubt13 a întrebat:

Buna am cumparat o masina noua si acum m-am gandit sa i cumpar un aparat de spalat cu presiune si m-am gandit la o suma intre 6-12 milioane lei vechi uni spun ca sa fie peste 150 bari si peste 1900w acum ma gandesc la care ar fi ma grozave mai bune m-am gandit la un kracher k5 145 bari 2100w sau la un BOSCH aquatac universal135, 1900w 135 bari un sau delaject 160 bari pote dintre dv aveti in dotare si ati folosit de mult timp la spalarea masinii ce mi ati recomanda poate fi si alte marci in afara de ce am prezentat mai sus dar pana in 11-12 milioane lei vechi va multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din pacate eu am studiat doar aparatele low cost, pana in 500 de lei, nu stiu cum sta treaba la cele mai premium.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce sa arunci banii pe ceva inutil, ai asa de multi? (bani)

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Inca nu mi-am cumparat, dar studiez piata de ceva timp, si am folosit cateva aparate.
Iti recomand sa citesti review-uri de pe emag.ro si sa te uiti la clipuri de pe Youtube (cauti modelele care te intereseaza).
Pe langa aparatul in sine, ia in calcul si o lance profesionala pentru spuma activa, ca majoritatea aparatelor au in set niste borcane degeaba, care nu fac spuma deloc, si consuma repede solutia.

| alexandrubt13 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da m-am gandit deci la un BOSCH sau un stihl dv puteti sa mi datti o parere si mai studiez si eu

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru alexandrubt13):

Din pacate eu am studiat doar aparatele low cost, pana in 500 de lei, nu stiu cum sta treaba la cele mai premium.

| TheGentleman a răspuns:

E mai sigur la spălătorie

| Daniel323 a răspuns:

Daca nu ai apa filtrata o sa distrugi vopseaua.
Daca nu este dedurizata o sa ramana pete.
Iarna daca nu-l golesti o sa inghete.
Are si apa un cost. Detergentul si el.Curentul electric costa.
De 12 milioane speli masina de 120 de ori in spalatorie.

| alexandrubt13 explică (pentru Daniel323):

Unde sa o spal la mine dupa colt eu stau mai pe la tara si spalatorii sunt numai la oras si cand mai pleci pe un drum de tara o prafuiesti de tot o mai clatesti un pic sau fugi repede25 km la oras sa o speli asta e pb cand esti lnga spalatorie nu merita si daca ai si o terasa de 80 m patrati mai poti spala si niste covoare

| Daniel323 a răspuns (pentru alexandrubt13):

Trebuie sa montezi un filtru de 10 microni, ca sa nu-ti distrugi vopseaua cu nisipul si impuritatile din apa.