| Gheorghe23 a întrebat:

Bună, am cumpărat o mașină second-hand de o săptămână și fostul proprietar mi-a spus ca trebuie sa o înscriu pe numele meu în timp de 90 de zile. Eu trebuie sa plec în străinătate timp de 30 zile și pana ma întorc imi expira asigurarea când ma întorc pot plăti asigurarea pe numele meu? Itp-ul este valabil încă 4luni

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate, este chiar obligatoriu la inmatriculare.

| Gheorghe23 explică (pentru Ioandelasal):

Sunt începător și nu prea știu unde trebuie sa merg sa o pot înscrie pe numele meu și dacă trebuie sa merg cu mașina

| sierra1 a răspuns (pentru Gheorghe23):

Adresează-te unui birou de intermediere - nu e scump și te scutește de o grămadă de drumuri și așteptare

| Gheorghe23 explică (pentru sierra1):

Ști tu în Brașov birou de intermediere?