| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am dat examenul auto (practic) luna trecuta si am picat. Urmeaza sa il dau iar maine. Cat costa taxa de reexaminare (nu stiu daca asa se numeste), am platit chitanta, dar am inteles ca mai trebuie ceva pentru permis

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am platit doar cei 250 lei pentru mașina de examen.

| Anuket a răspuns:

Când am făcut eu școala, examenul era cât o oră de condus, dar știu că plătești 6 ore, faci 5 de condus, iar a 6-a e examenul. Doar pentru permis vreo 50 de lei am dat.
Mai bine întrebi direct instructorul.

| mihaela000ela a răspuns:

Taxele pentru examenul auto:
68 RON, platibili la CEC – taxa de permis – se plateste o singura data
6 RON – taxa de examinare pentru categoriile AM, A, A1, A2, B, B1 si BE – valabila pentru primele 3 incercari
28 RON – taxa de examinare pentru categoriile C, C1, Tr, D, D1, CE, DE, C1E, D1E, Tb, Tv – valabila pentru primele 3 incercari
84 RON – taxa de reexaminare pentru orice categorie – valabila dupa 3 examene la care ai fost declarat respins
84 RON – taxa de redobandire a permisului – valabila pentru orice categorie