| IeremiaAlin68 a întrebat:

Buna,am la tara o Dacia pick up benzina,pe injectie care o folosesc pe la padure si de curand a fost nevoie sa ii schimb unul dintre etrieri,am cumparat unul de la dezmembrari,l-am pus sus,am bagat lichid exact pana la nivel,am aerisit exact in ordinea care trebuie, problema e ca nu prea am pedala cu motorul pornit, cu el oprit e tare pedala dar dupa ce o pornesc merge pana in capat de tot si abia prinde putin.Am mai aerisit dupa asta de cateva ori dar tot asa e si habar nu am ce sa ii fac, cineva care a patit la fel?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Foarte probabil mai ai incă aer pe circuitul de frânare. Asta din ceea ce descrii. Cum faci aerisirea?

| xerxes1 a răspuns:

Aer in circuit sau pompa dusa.

| Denila123 a răspuns:

Nu faci corect aerisirea, faci 3 pedale după care tine un băiat pedala apăsata si tu te duci di desfaci aerisitor uși te uiți când vezi ca easa lichid fara bule.b