| DearestVicinity43 a întrebat:

Buna,
Am nevoie de permis de conducere ca sa conduc o masina Tesla?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, căci dacă nu, te conduce ea pe tine.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ai nevoie de permis de conducere sa conduci orice masina, nu doar tesla!

| mihai69 a răspuns:

Desigur. Categoria B.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, normal.

| johnnny123 a răspuns:

Evident că ai nevoie de permis. Ce legătură are faptul că este o mașină electrică cu permisul?

Este un vehicul de 1.5-2 tone care poate ajunge la 100km/h in 3 secunde. Tu ce zici, ai nevoie să cunoști și tu regulile de circulație și să fii capabil să o conduci?

| Brizbriz a răspuns:

Nuuuuu, masinile Tesla sunt prea "jmechere" sa ai nevoie de permis, sa nu uiti sa ii spui asta politistului care te baga la mititica pentru ca te-a prins fara permishee hee

| haileewatson a răspuns:

Logic

| 1234568807 a răspuns:

Da

| Trixt3r a răspuns:

Orice are motorizare si prinde o anumita viteza necesita permis de conducere, cum e la scuter spre exemplu, pentru ca esti considerat participant la trafic si ai nevoie sa fi scolit in legile si regulile de circulatie.

| Dm_Maria_2000 a răspuns:

Da deoarece o să ieși în trafic cu ea indiferent daca e electrica sau nu ai nevoie de permis