| caritas a întrebat:

Daca nu am permis de conducere, si nici 18 ani si conduc o masina in afara drumului pubic, politia nu imi poate face nimic, correct? Ca in lege spune ca ar trebui sa fiu pe drum ca sa pot fi lua control?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Corect - doar conducerea pe drum public fără carnet e infracțiune.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este corect, de permis corespunzator ai nevoie doar daca ai circula pe drumuri publice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti pe camp nu iti zice nimeni nimic

| Lucifer666 a răspuns:

Ai grija pe ce categorie de drum mergi... Chiar si pe drumul petrolier sau forestier te poate controla si atunci risti mult prea mult.