| Andreutsa25 a întrebat:

Am o mare curiozitate...cum as putea face un stiker pentru casca unei motociclete? M-ar interesa sa stiu cu ce as putea sa desenez modelul pe autocolantul transparent, dar sa nu se ia in momentul in care este udat. Ma poate ajuta cineva care are cunostinte in chestii de genu'? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| ionutktm99 a răspuns:

Da poti sa faci si iti spun si cum
prima data cauti de exemplu vrei sa faci un sticker cu marca KTM.
primul pas cauti pe google ex: ktm logo, salvezi care iti convine tie
pasul 2 printezi imaginea la dimensiunea dorita
pasul 3 dupa ce ai printat, tragi in scotch transparent pe ambele parti hartia pe care este printat autocolantul
pasul 4 decupezi ca si cum ar fi un sablon
pasul 5 cu sablonu gata facut, iei o bucata de autocolant dar nu transparent si faci conturul pe spate, pe dosul autocolantului
pasul 6 ai obtinut autocolantul,ca sa il lipesti iti mai trebuie doar sa iei folia de pe adeziv si gata de lipire, nu uita sa degresezi locul cu spirt sanitar, alcool izopropilic, tuica, etc
daca ti-am fost de ajutor astept funda

2 răspunsuri:
| Andreutsa25 explică:

Stiu pretul unui sticker, dar vroiam sa vad daca pot face eu unul si cautam metode happy

| Celine_2696 a răspuns:

Nu o sa reusesti sa desenezi cu ceva pe autocolantul transparent, ala se printeaza la orice firma de productie publicitara, evident cele care au o imprimanta pentru printat autocolant. pentru niste stickere pretul este destul de mic.