| GaZa1994 a întrebat:

Am o problemă cu mașina când accelerez. De fiecare dată când apăs pedala de accelerație, se aude un zgomot de parcă două fiare se bat unul de altul. E numai o bătaie la fiecare apăsare de accelerație. Am un Ford mondeo 2001 cu 1.8 benzină. Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ti s-a desfacut ceva la cablul de ambreiaj. Un sofer experientat isi poate da seama repede, dar il poti duce si la un service pentru verificare. Poate-ti rezolva pe loc problema.

| GaZa1994 explică (pentru Bula):

Abia am schimbat ambreiajul acum vreo 8 luni cu unul nou iar masina nu am mai folosit-o ultimele 4 luni. Zgomotul asta il am inca de acum 2 ani.