| IonutSony a întrebat:

Fundă. Am o mica problema la un Ford Fiesta 2011.Pedala de ambreiaj cand o apăs face un zgomot nu puternic dar cât sa îl auzi. Ca un scartait atunci cand schimb viteza. 100% se aude de la pedala și nu se sub mașina sau din zona motorului.In rest mașina schimba normal am verificat și lichidul de ambreiaj care este la nivel normal.

Răspuns Câştigător
| SoulReaver a răspuns:

Da e de la pedala, daca aveai pe cablu putea si cablu scârtai dar nu e cablu. Ia un tub de vaselina alba siliconica incearca sa dai acolo, ai un arc acolo.

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Poate fi pompa de ambreaj dusa (garnitura). Baga capul sub pedale si asculta bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și la mașina mea se aude la fel de câteva luni, îmi schimbă ok vitezele, cred că-i doar de la pedală.
Mie în schimb câteodată îmi face așa alte ori nu.