| nico_7834 a întrebat:

am si eu o intrebare.cat costa sa faci scoala de soferi pentru. profesionisti.am deja b-ul.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pretul pentru categoria B este de circa 1. 4000 roni cu dosar cu tot, pentru C+E circa 20.000 roni iar pentru categoria D tot pe la circa 2.000 lei.
Preturile nu sunt standard ci depinde de oras, de scoala, de promotii, asta pentru ca unele scoli ofera reduceri substantiale pentru cei care dau in perioada aceasta de permis si mai ales pentru cei care dau de profesionisti.
Trebuia sa specifici orasul tau si categoriile pentru care ai opta, oricum foloseste google pentru informatii mai extinse.

Tine cont sa verifici daca scoala este autorizata si maia les de faptul ca unele scoli doar scolarizeaza cursantul apoi al lasa de izbeliste sa-si faca singur dosarul, actele medicale, fise medicale etc. si pentru un cursant sunt greoaie pentru ca nu stie care incotro s-o apuce riscand sa devina victima unor cabinete unde vor plati la preturi exorbitante fisele medicale ori poate nu sunt autorizate sa efectuzeze astfel de consultatii si eliberari de fise medicale.
Verifica deci ca scoala sa includa si indrumarea, insotirea cursantului sa-si faca dosarul.

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Http://www.autogeneral.ro/catC.htm ai aici toate detaliile si acte, si ce obligatii ai, si ce avantaje si tot ce ai nevoie!