| aNdRaSoNy a întrebat:

Bună! Am și eu o întrebare. Cum pot înlătură lacul fumuriu de pe stopuri fără polish?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Esti sigur ca e lac, si nu folie?
Daca esti sigur ca e lac, incearca sa freci cateva minute cu o carpa cu diluant. S-ar putea sa se moaie, mai ales daca e lac la spray. Daca e lac la pistol, slabe sansele sa se ia.
Dar chiar si asa, in final va ramane plasticul matuit, si tot va fi nevoie de polish.
Mai bine te pregatesti de polish, si slefuiesti cu apa incepand de la P1000, pana cand se inlatura toata negreala. Apoi P1500, P2000, P3000 si putin frecat cu pasta de polish, le scoti frumoase imediat.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu ai cum, nu am idee nici macar daca cu polish fara altceva chimic se poate indeparta, am zis nu cu certitudine referitor la faza cu polishul!
Cel mai intelept este pe viitor ca pe stopuri sa le colantezi, exista autocolant fumuriu /negru/ transparent etc

In fine, stiu ca inainte se "vopseau", insa de cativa ani, a inlocuit acea moda materialul de tip autocolant!

| ReddY25 a răspuns:

Nu merge

| Yoyo1356 a răspuns:

Cu nitro diluant se poate curata si apoi polimerizat asa am procedat si eu Baftă.