| AlexandruAdy a întrebat:

Salut,o întrebare pentru cei ce cunosc.
Vreau să fac un polish la mașină, ar multe zgârieturi și ceva mai medii și puțin mai adânci.
Știu că cele adânci se pot doar puțin remedia.
Am găsit o pasta Polish Koch Chemie P6 3in1 la prețul de 235 lei / 1 litru.
Ar fi o alegere bună?
Ce alta varianta in zona acessta de preț ar fi mai rentabila?
Fundă!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cunosc marca aia, eu merg in continuare pe pasta 3M.
Matuiesti la ud cu P1500 in zonele zgariate, apoi P2000, eventual si P3000, apoi dai cu pasta 3M cu dopul verde. Dupa aia mai poti folosi o pasta pentru eliminarea hologramelor, sau o ceara.
Personal folosesc doar P1500, P2000, pasta cu dop verde, iar uneori ceara. Nu ma ocup cu detailingul, sunt vopsitor.
Si vezi ca nu iti trebuie un litru, cu 300ml faci polish la toata masina, fara economie. Foloseste burete sau laveta microfibra pe masina de polish, nu "lana".

| AlexandruAdy explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am ales varianta de 1 litru pentru că nu o folosesc doar pentru o masina, vreau și pe alta și altceva,