| KiTTyDoLL a întrebat:

Buna am si eu o intrebare si am nevoie de un raspuns urgent am un audi a4 diesel si de vreo 2 zile imi apare ceva scris in bord mai exact EML2 ce inseamna aceasta eroare daca este o eroare, am nevoie de raspuns urgent dau funda scuzati categoria dar este urgent

1 răspuns:
| WPP a răspuns:

Cred ca te referi la martorul motor "Engine Management Light" si asta se aprinde in mai multe cazuri! Cel mai indicat este sa gasesti pe cineva care sa iti puna o diagnoza pe masina si sa iti spuna exact eroarea. Cel mai frecvent se aprinde daca iti scapa presiune pe admisie sau daca ai debitmetrul defect!