| Marcu_Adrian_2000 a întrebat:

Buna,am si eu o problema.
Am o masina adusa din Italia,si am pierdut certificatul de inmatriculare,specific ca masina nu a fost inmatriculata pe Romania dar am scos cele trei serii de numere rosii, pot sa fac ceva in legatura cu asta?
Va multumesc!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu poti cumva sa faci sa scoti certificatul original pierdut? ai cumparat-o acolo din Italia nu?

| Marcu_Adrian_2000 explică (pentru RAY):

A fost inmatriculata pe Italia, certificatul de vanzare-cumparare este facut in Romania

| RAY a răspuns (pentru Marcu_Adrian_2000):

Si nu il poti cumva scoate in Romania? eu nu prea ma pricep la de astea, dar trebuie undeva sa poti iar sa il ai

| Marcu_Adrian_2000 explică (pentru RAY):

Nu,am vorbit si am rezolvat, o sa dureze intre 3 si 5 luni sa imi faca alt act