| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Am si eu un opel astra g 1.7 dti, si am observat ca atunci cand sunt pe un drum de piatra cu denivelari si iau dreapta sau stanga de volan parca mi se aude un zgomot ca de bucsa in volan, de la ce ar putea fi? mentionez ca acest sunet se aude tocmai cand trec peste vreo groapa sau piatra si am volanul dreapta/stanga, cand il tin drept nu se aude nimica se comporta foarte bine, ce ar putea fi? sa ma pregatesc sa schimb ceva?, nu prea ma pricep si nu am pe cine sa intreb.Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| LadyLilith a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o duci la service, acolo iti zic sigur care e problema. Daca nu la service, macar la un mecanic.