| Adelynn777 a întrebat:

Scârțâit la volan în viraj la dreapta la un e46. Doar când mașina se afla în mișcare. Când întorc volanul pe loc nu se aude. Ce ar putea fi. Când mașina se afla în mișcare și volanul este drept se aude un sunet mic ca și cum ceva ar freca dar sunetul este de intensitate mică și parcă se aude prin grilele de la clima. Care ar putea fi problema?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi flansele si caseta de directie.

| AlexandruSEV a răspuns:

Am avut aceeași problema, au fost capetele de bară, le am uns, asta fiind o soluție pe termen scurt, și nu s-a mai auzit, dar la ceva timp l am schimbat

| Adelynn777 explică (pentru AlexandruSEV):

Luni schimb capetele de bara cu tot cu bielete! Si o sa vad!

| Adelynn777 explică:

Și faza e că de ce doar cand virez dreapta!