| ioana18889 a întrebat:

Am un Fiat Doblo Cargo 1, 9 jtd an 2002, mașina pornește foarte greu,am senzorul keyless care sta aprins și după ce pornește, am schimbat bujiile incandescente, injectoarele, uleiul, antigelul dar tot îmi scoate fum din motor. La un injector îmi dă motorina pe lângă. A mai întâlnit cineva așa ceva, care poate să-mi dea vreun sfat? Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Senzor keyless in 2002?
Ai schimbat injectorul si iti da motorina pe langa? L-a schimbat Dorel?
Ai verificat releul pentru bujii incandescente daca furnizeaza tensiune 10 secunde? Este conectat prin can bus si de multe ori i se pare ca este cald afara si nu este cazul sa alimenteze bujiile chiar daca afara sunt -10.

| Tony87 a răspuns:

Vezi cu grasu ala din spate cand da nitro sa nu zboare portbagajul laughing)))