| Emmmmmt a întrebat:

Buna,

Am un fiat linea 1.4 benzina.
Astazi cand mergeam pe drum, am auzit un zgomot puternic (am crezut ca am luat ceva sub masina sau ca a explodat un cauciuc).
Cand m-am dat jos din masina curgea ulei din cutia de viteze.
Am ridicat masina pe cric si cand am virat max stanga, am vazut bucati de material (aluminiu, fier, nu stiu) cazute pe jos.
Sa fie cutia crapata?
Pana acum nu am avut nicio problema cu masina

3 răspunsuri:
| vlllaaddd a răspuns:

Salut, probabil sa se fi spart cutia de viteze, de aia ti-a curs si ulei si aia rezulta si aluminiul si fierul

| LDCCristi a răspuns:

Grup sateliți sparți, ori au fost strânși prea mult din fabrica și la anumiți km au picat, ori ulei sub nivelul minim.
Alta cutie prietene!

| PrinceCharming a răspuns:

Fiat Linea? Pai aia e masina? Poti sa o duci la REMAT. Oricum consuma de doua ori mai mult decat un mercedes.