| AntonelaCK a întrebat:

Am un Golf 5 1.9 TDI si de o saptamana mi-a aparut la bord un martor, care din cate am citit este motorul.
Cand pornesc masina imi apare " abgas werkstat" ceva de genul.

Aseara cand mergeam avea tendinta de a se infrâna, isi revenea si tot asa. Iar cand acceleram tremura pedala, am oprit pe dreapta si trepida foarte rau masina. Am repornit motorul si si-a revenit.

Ma gandesc sa schimb bujiile?

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Nu ma prea pricep la masini
dar google translate SI ce spui tu par a fi din teava de esapament ca ar fi obturata:
http://shorturl.at/ksEU0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Egr-ul