| Veres_Mihai_1999 a întrebat:

Buna!
Am un golf III 1.8 benzina din 1993.
Am facut schimbul de ulei, filtru ulei si kit distributie. Dupa ce am ajuns cu masina acasa relantiul imi era in 800 rot/min, daca accelerez mai brusc imi baga rateuri pe toba de esapament si imi tremura conducta de aer care duce de la filtru de aer la motor, plus ca masina numai trage ca inainte.
Va rog, ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Distributia nu este reglata corespunzator.Asta e cauza principala.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cel mai probabil nu e trasa bine la punct.
Daca s-a umblat si la avans (aprindere), poate fi de acolo, dar nu prea cred.
Du-te inapoi si pune-i sa o traga la punct cum trebuie, mai exact sa alinieze corect rola de la axul cu came, cu volanta.

| Veres_Mihai_1999 explică:

Multumesc!
Saptamana viitoare am sa ma intorc la ei, sa vad ce si cum.
Respect!