| Yus_Mar_1994 a întrebat:

Problema motor honda foresight 250
Porneste greu la rece,moare cand o accelerez brusc, isi da drumu in 5-6 metri la viteza trage foarte bine,nu stiu care ar fi problema,gafaie cand ii dau sa plec tare,dau cateva sprituri si pleaca nu foarte tare, am toba leo vince 4 road,am rateuri la decelerare cam multe si mari, daca stie cineva sa ma ajute si pe mine

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai brusca acceleratia.Ia-o mai usor.

| JohnnyWylde a răspuns:

Injectoarele.verfica-le.

| Yus_Mar_1994 explică (pentru JohnnyWylde):

Carburator ca nu e masina

| vlydi a răspuns:

Daca zici ca porneste greu insemna ca nu mai e bujia buna schimbo iar daca face tot asa inseamna ca nu se alimenteaza cum trebuie due la cineva sa iti regleze carburatorul.

| Yus_Mar_1994 explică (pentru vlydi):

Ma gandeam cumva ca o fi de la culbutori, sau el o trage aer fals? la cald merge impecabil, dar nici la cald nu are zvac de pe loc sa rupa, morea asa si dupa 5-6 metri isi da drumu la turatie