| ionutul289 a întrebat:

.De aproximativ 1luna a aparut o problema.
Mi se aprinde martorul "Motor Check Engine" si nu trage masina..am un opel astra g 1, 7.
Isi revine cand ajunge apa la 80-90..si atunci merge perfect dar pana atunci...si cand o accelerez prima data aud in bord, un clocot, parca ar fierbe apa..sau ceva.
Uitati-va la videoul se mai jos, am filmat.
https://youtu.be/Q8lLdsCVg7k

Dau funda big grin

1 răspuns:
| Francesca1102 a răspuns:

Buna. Am avut aceeasi problema si am ignorat-o vreo luna si ceva, am un audi A4 si nu mai tragea deloc, ajungea la maxim 70 km in a 5-a si scotea tot la fel sunete ciudate... Pune-o pe tester sa vezi ce problema are pentru ca pot fi foarteee multe cauze, numai asa iti dai seama exact ce trebuie sa faci. La mine tipul cu tester-ul nu a stiut ce sa imi zica si am dus-o direct la service, mi-a tinut-o acolo 2 zile si m-a costat in jur de 700 lei toata treaba. Incearca sa faci asta cat mai repede!