| Snoopyyy a întrebat:

Am un Piaggio SI, stie cineva daca trebuie asigurare la el?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Da. Trebuie asigurat orice vehicul care este folosit pe drumurile publice!

| push2gl a răspuns:

Numai daca este inmatriculat, atunci te duci cu cartea scuterului
daca nu circuli ilegal

| AndreiC a răspuns:

Ai Piaggio Si? Deci SI! Ai nevoie de asigurare! :p

| VORTEX a răspuns:

Toate scuterele au nevoie de asigurare cat si de inmatriculare, iar inmatricularea mai nou nu se mai face la primarie ci se face la RAR.PS:te sfatuiesc sa fi in regula cu toate pentru ca amenda e foarte mare, stiu cazuri asa ca te sfatuiesc sa nu circuli fara asigurare.bafta