| Cristi0123 a întrebat:

Trebuie permis la un Piaggio Ciao? Doar cunoscatori sa raspunda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, acesta se incadreaza la categoria moped si este nevoie de permis de conducere de categoria AM. Se poate obtine de la 16 ani, dupa ce faci scoala de conducere (se poate incepe la 15 ani si 9 luni) si reusesti la probele teoretica si practica (parcurgerea unui traseu in poligon).

| Ibrahim56 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Gresit, daca viteza vehiculului este de maxim 25km la ora...nu este deloc nevoie de permis!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ibrahim56):

Acum te-ai gasit sa comentezi la o intyrebare din 2017?
Si nici macar la intrebare, de unde ai scos ca raspunsul este gresit?
Esti sigur ca acel moped are viteza maxima posibila sub 25 km/h?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La orice vehicul cu motor ai nevoie de permis

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Iti trebuie permis la orice moped, fara permis risti sa faci dosar penal