| CalvinKleinX a întrebat:

Am un scuter First Bike 4T, si am o problema cu el. Pana acum pornea foarte greu si ultima data cand a pornit am facut cu el cam 5km, dupa care o oprire cam de 1 ora jumatate. A pornit din prima pedala dupa pauza de 1 ora jumatate, m-am intors acasa dupa care, a doua zi cand am incercat sa il pornesc nu a mai pornit, nici acum nu da nici un semn de pornire, a trecut cam 1 saptamana. Care sa fie problema oare? Multumesc.

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Probabil trebuie segmentat daca pornea greu.

| KooSs a răspuns:

Schimbai bujia in primul rand, iar daca nu e de la bujie verifica carburatorul, sau in cel mai rau caz ti sau dus segmentii.Bafta

| bughy200x a răspuns:

Benzina tongue