| CristiAurelian2k a întrebat:

Buna,am un scuter pe care nu l-am mai pornit de 1 an, cand l-am pornit si am incercat sa ma dau cu el țineam accelerația la maxim si mai mult de 30km/h nu tragea am zis hai sa ii schimb carburatorul,după ce l-am schimbat la fel mergea,l-am segmentat, i-am schimbat pistonu,cilindru, muzicuta, filtru de aer, i-am facut amestec si la fel merge.Ce pot sa fac? Va rog ajutati-mă!

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Te-ai gândit cumva să-i golești rezervorul și să-i pui benzină proaspătă?!?

| ady18 a răspuns:

Da bujia te ai gandit sa o schimbi? Si sa cureti rezervorul?

| CristiAurelian2k explică (pentru mihai69):

Am ars toată benzina si am pus alta.

| CristiAurelian2k explică (pentru ady18):

Bujia Ii noua din magazin

| mihai69 a răspuns (pentru CristiAurelian2k):

Presupun și că ai făcut corect amestecul. (sau nu e în 2T?)
Poate are limitare - înainte vreme mergea mai repede?

| ady18 a răspuns (pentru CristiAurelian2k):

Pai ai infundat carburatorul inseamna. trebuia data afara nu consumata

| CristiAurelian2k explică (pentru mihai69):

Am rezolvat problema! Mersi oricum!