| Ralucci90 a întrebat:

Buna! Am un vw passat b6 din 2007 break automat, in urma evaluarii cu testerul i-am schimbat etrierul cu motoras pe partea dreapta spate si butonul pentru parcare deoarece avea un P taiat in bord si in continuare acest semn este in bord, nu mai licare doar sta aprins si mecanicii de la service au controlat toata masina inclusiv cablaraia si efectiv nu au habar de ce acel martor mai sta aprins…nu mai stiu ce sa fac …sfat?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cum de ce ai sta On semnul ala? Sta pentru ca este in memoria computerului masinii, trebuie sa mergi undeva sa stergi codu ala. Daca apare iar inseamna ca problema nu este rezolvata, aia ce au schimbat nu au stiut ce schimba, au reparat altceva ce era bun laughing

| Gligore2000 a răspuns:

Schimbi service-ul.
Incearca la o reprezentanta Vag.
Au alte testere si personal cu cateva clase mai sus.