| robby1393 a întrebat:

am un vw polo 6n2 si nu funtioneaza aerul condtionat decat legat direct la baterie, compresorul baga rece, am incarcat instalatia cu freon chiar astazi dar tot nu vrea decat pe direct. Care ar putea fi problema?

4 răspunsuri:
| Suciu1995 a răspuns:

Verifică firele ce merg la butonul de pornire /oprire a aerului condiţionat, dacă nu functionează doar pe Direct, înseamna că de la compresor la buton de pornire/ oprire ai un fir care nu îşi face contact.

| robby1393 explică (pentru Suciu1995):

Problema e ca se aprinde butonul de AC cand il pornesc

| Suciu1995 a răspuns (pentru robby1393):

Uite-te atent, la firele enumerate mai sus, problema cu siguranţă e acolo, dacă nu merge, îţi recomand să te duci la un service, nu o să te coste mult..., Baftă

| robby1393 explică:

Buna, am gasit problema la AC aceasta fiind releul de ventilatie si AC care nu cupleaza. Partea mai rea este ca nu gasesc acest model pentru ca sunt foarte rare... e un model care are terminatia codului cu P si nu se gasesc