| yuliansch a întrebat:

am o fabia combi 1.4 16v 101cp si tocmai am fost la service pentru reincarcare cu freon a instalatiei de AC. problema este ca tot nu vine aer rece din cauza ca nu cupleaza compresorul.cei de la service( fiind pe picior de plecare) au incercat cu o alta baterie "pe direct" si functiona, deci ei au tras concluzia ca este un fir intrerupt si sa revin in alta zi sa verifice instalatia electrica. intrebarea mea este daca acest compresor nu are cumva vreo siguranta si unde s-ar putea afla.

Răspuns Câştigător
| AndreiDr a răspuns:

Probabil ca tot prin bord este si respectiva, dar sa nu fie vreo alta problema, si nu ar fi de prisos sa o duci la un tester care sa iti arate daca exista probleme cu ac-ul, sau alte componente.