| delia1994ciobanu a întrebat:

Bună, aș avea următoarea întrebare, ca șofer începător e persmis să conduci mașina singur? La fel, un șofer începător poate conduce singur în altă țară? Mulțumesc, funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul la ambele intrebari este ca, dupa ce ai obtinut permis de conducere, poti sa conduci singur, atat in tara cat si in strainatate.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Odata ce ai permis conduci. nu scrie nicaieri in legislatie ca ai nevoie de insotitor

| Bizon95 a răspuns:

Din cate stiu eu in state nu e chiar asa, cam un an trebuie sa ai un sofer experimentat in masina
DAAAAAAAAAAAR
in state carnetul se da la 16 ani

| Sonia822 a răspuns:

Esti liber sa conduci si raspunzator pentru viata ta si a celor din jurul tauwinking

| Raducons a răspuns:

Eu zic sa nu te aventurezi singura prin alta tara cu masina

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Din moment ce ai permis logic ca poti sa conduci si in afara, si poti sa conduci si singura. Dar nu ar fi prea indicat sa conduci fara cineva in dreapta ta cu experienta, daca nubesti sigura pe tine. Eu sunt sigur pe mine, si nu as avea o problema sa conduc singur, dar acum depinde de persoana si cat de bine stii sa conduci...si eu sunt incepator

| dribbler84 a răspuns:

Normal ca poti! Doar d-aia l-ai luat, dar daca nu esti sigura pe tine e bine cel putin o luna sa mergi cu cineva care iti e prieten, cunostinta, care stie mai bine, sa stea in dreapta ta, sa iti mai dea cateva sfaturi.