| anonim_4396 a întrebat:

Buna,as dori un raspuns concret la urmatoarea intrebare.Pot sa conduc scuter cu motor de 125, inscris pe judet daca am categoria AM,B1, B dau funda!

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E de categoria A

11 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Nu.cu A1 sau A.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru viotedy):

Doar A

| viotedy a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Esti tu sigur.ti-a dat funda degeaba.mai studiaza.cu A1 merge, daca el nu are 24 de ani sa mai astepte nu? cu A1 se conduce trotineta sau ce?

| angel74dm a răspuns (pentru viotedy):

Greşit.
Citerz: "SUBCATEGORIA A1: motocicleta ușoară cu o capacitate care nu depășeste 125 cm3 și o putere care nu depășește 11 kW".
Deci a lui având 125 cm3, se încadrează în categoria A, dacă avea 124 cm3 se încadra în A1...

| viotedy a răspuns (pentru angel74dm):

Hai lasa-ma....curioasa interpretare de text. ceea ce depaseste 125 este 126 asa ca lasa-ne, lasa-ne...eu am A-ul de 9 ani si stiu mai bine.si chiar daca ar fi asa s-ar incadra la A2 nu la A.Dar e cum spun eu.

| angel74dm a răspuns (pentru viotedy):

S-ar putea să fie A2, nu contest, în schimb la cm3 nu ai dreptate. Tot ce e mai mare sau egal se socoteşte, dovadă că 125 cm3 nu se încadrează la A1... Ca şi la o maşină, dacă ai 1999 cm3 plăteşti 500 de lei impozit, în schimb dacă ai 2000 cm3, deja sari de 1000...

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru viotedy):

Invidiosule cate categorii ai, eu am b, c e, d, brevet tab si mli?

| viotedy a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Bravo tie.dar tot nu ai dreptate cu cei 125 cm.categorii am de cate am nevoie si nu vad unde e invidia.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru viotedy):

La funda, noapte buna

| viotedy a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Iti las tie funda.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru viotedy):

Mersi