| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

as vrea sa-mi cumpăr o maşină din Anglia, dar nu stiu ce taxe sunt, si ce chestii mai sunt de facut.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inainte sa te gandesti a-ti cumpara o masina din Anglia, gandeste-te ca acolo volanul este pe dreapta, pentru ca se sofeaza pe stanga, iar mutarea lui necesita cateva mii bune de euro, ca trebuiesc mutate si pedalele, volanul, toata aparatura electrica si facute ajustari in tabloul de comanda al masinii.

Sfatul meu este sa-ti cumepri o masina din oricare alta tara din Europa, dar nu din Anglia. Din cauza acestui inconvenient, pretul masinii urca pana la dublu, mai ales daca ei un second hand de cateva mii de euro.

| SoulReaver a răspuns:

Pe langa ce a spus colega mea, ai grija ca cei de sus vor sa bage o lege sa interzica inmatricularea masinilor cu volanul pe dreapta. Acum nu stiu am vazut si eu undeva, nu stiu daca e ceva 100% dar s-a propus.