| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa cumpăr un Audi A6 din Anglia si as vrea sa stiu cat ma costa sa schimb volanul, cat ma costa sa o înscriu și cat as plati daca as înscrie masina pe numele meu! Am 21 de ani! Multumesc

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam 1500 euro schimbatul volanului plus faruri.
Pe urma trebuie sa ii faci Rar ul, vreo 500 lei, pe urma rca vreo 1500lei an și restul de taxe vreo 200 lei. Problema e ca în final ramai cu o mașină carpita

| OldSoul a răspuns:

De ne-ai zice si ce an de fabricatie are... Bine ar fi.

| Andrei9716 a răspuns (pentru OldSoul):

| OldSoul a răspuns (pentru Andrei9716):

Hmm, asteapta-te sa te duca la 2000€ toata afacerea.
1000-1500 euro piesele, 500-700 manopera.

| LPCTSTR a răspuns:

Utilizatorul a șters întrebarea, răspundeți degeaba.

| JusTPauL a răspuns:

În primul rand ce mașina?
An, model, motorizare.
Clar conversia o sa fie diferita de la un Audi a4 din 2000 ca la un A6 din 2014.
De unde sa știm cât te costa impozitul dacă nu zici ce motor vrei.
2l=250lei și la 3l=2200lei în funcție de judet.

| Lucian4 a răspuns:

La varsta ta trebuie fii atent la stirile internationale! dar se vede ca nu esti.
Va fi aplicat legea brexit, regina din UK a semnat documentul prin luna mai. S-a zis la tv ca Romania nu va mai permite masinile cu volan pe dreapta (aduse din UK) + ca la acele masini nu le poti modifica pozitionarea corecta farurilor
De ce am accepta masini care nu mai apartin UE?

| Andrei9716 a răspuns (pentru Lucian4):

La vârsta mea muncesc si vreau sa strâng bani sa fac ceva cu viata mea! Imi pare rau ca am ratat stirea asta

| Lucian4 a răspuns (pentru Andrei9716):

F bine, martie anul viitor este brexitul

| barosanu69 a răspuns:

Te costa cateva mii de euro sa ii schimbi volanul. adica mai platesti odata masina. nu are rost. cel mai bine o iei cu volan pe stanga din alta tara, Germania, Olanda