| jasmine20 a întrebat:

as vrea si eu niste sugestii.as vrea sa-mi cumpar o masina.sunt fata am 20 ani.sunt o fire asa mai finuta. vreau si eu niste sugestii.sa fie ceva pana in 10000 euro si second hand bineinteles.eu vreau doar idei cu un model de masina nu vreau pe cineva care vinde.

Răspuns Câştigător
| Domyno a răspuns:

Intra pe www.autovit.ro
Poate ca esti o fire mai finuta, dar eu zic ca tinand cont si de banii pe care ii ai sa iti cumperi ceva deosebit lasa cu Golf-urile si Skode-le ca de astea vezi o gramada. Eu sincer iti recomand cu mare drag (ca sa stii ca sunt si baiat) un Mini Cooper
: http://www.autovit.ro/mini-cooper-C20200276.html
http://www.autovit.ro/mini-cooper-C20080748.html
altfel iesi in evidenta cu asa ceva, si plus ca ele sunt in proportie de 70% BMW.
App iti mai recomand si Bmw-urile seria 1.

18 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

In primul rand nu te lua dupa cine iti spune nu lua din alea ca au toti. Si daca au toti ce? Daca e o masina buna normal sa aiba toti ca lumea cumpara ce este bun sau ce este de fite depinde ce cauta fiecare. Tu trebuie sa te gandesti la ce o folosesti. Off road, mers pe munte, mers prin oras, mers la drumuri lungi, mers pe circuit cu ea sau ce vrei. Daca vrei o masina sa zic mixta cu care sa mergi atat in oras cat si la drumuri mai lungi, sa iesi si la munte in weekend dar nu sa o bagi prin toate gropile, sa mergi pe drumuri amenajate pentru masini ma refer eu iti recomand Golf 5. Ca sa imi si argumentez alegerea sa nu vorbesc ca prostu:
- E relativ noua si ai taxe mici;
- Are un consum foarte mic pentru forta masinii si greutatea ei;
- Este nemteasca;
- Gasesti piese pe toate drumurile si relativ ieftine;
- Este o masina incapatoare dar nu exagerat de lunga adica poti gasi un loc de parcare usor, poti sa te strecori cu ea in trafic ai mai multe avantaje;
- Daca nu ai spatiu in portbagaj pe plafon poti lua un portbagaj suplimentar;
- Este o masina foarte sigura a iesit in 2009 cea mai sigura masina din Europa.

Eu ti-am spus ce as alege eu, dar in acelasi timp te poti uita si la un Volkswagen Passat, Ford Mondeo sau daca ai bani de intretinere si piese si asa mai departe ca fata poti lua un Mini Cooper dar sunt foarte scumpe la intretinere, daca o iei la 100.000 de km cam media de viata a unei masini pana sa incepi sa schimbi pe ea cate ceva findca la Mini Cooper nu rezista mai mult de atat, incep sa cada telescoape, distributii, ambreaj, cutie am mai vazut prin service ca mai imi vin cu probleme si mai jos de 100.000 nu gasesti in 10.000 de euro vrei sa o ti 100.000 de km mai bagi in ea cam inca 5000 de euro!

| andrey23 a răspuns:

Cee`d,astra,focus,307,golf

| Domyno a răspuns:

@FurtunaDiesel daca nu ma insel VW. Golf 5 a aparut pe piata din 2005 raised eyebrows! Si da recunosc aici ai dreptate e buna masina si chiar am sa o recomand si eu. Nu am mentionat-o pentru ca tata are un Golf 5 din 2007 si eu m-am saturat de ea, de aia am zis ca daca vrei ceva mai "SPECIAL" poti lua un Mini. Si nu iti fa griji ca mai bagi 5000 euro in ea. Pe langa golf mai am un passat din 2000 si saraca are 250.000 km si nu a bagat tata in ea decat maxim 1500. Cu distributia, a mai vopsit-o, cauciucuri etc etc. Dar nu ii poti zice sa isi ea un Vw Passat, sau ford mondeo, pentru o fire ca a ei, astea sunt cam mari.
Si da, daca vrei calitate masinile nemtesti sunt cele mai bune. Un audi a 3 e iarasi bun. Gen fiat, peugeot, seat... slabutze.

| YunaFFX a răspuns:

Ai putea incerca Mini Cooper, VW Golf 5, Honda Civic (varianta hatchback sau berlina, amandoua arata bine), Alfa Romeo 159, Kia Cee'd (sau Pro Cee'd - varianta in doua usi), Opel Astra sau Vectra, Volvo C30, Skoda Octavia. Aici gasesti orice tip si model http://www.autovit.ro/ Sper sa te ajute.

| Ykuzo a răspuns:

Uite aici cateva modele care cred ca se potrivesc : http://www.pink-mania.info/masini-pentru-fete/
Succes;)

| BESTNICK a răspuns:

Citroen c1 sau c2, smart, toyota iq, mercedes clasa A,

| papusikatha a răspuns:

In banii astia iti iei 2, nu m-as supara sa imi faci si mie cadou una tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru o fata finuta... WV Beatels, Fiat500 Abarth, Opel Tigra. Sper ca ti-am fost de ajutor. big grin

| andrei213 a răspuns:

Vrei mercedes? slk200? daca da da-mi un mesaj si iti dau detalii

| starmaker a răspuns:

Salut. Iti recomand o masina noua pana in 10000 euro pentru o fata asa finuta.

| 17RauL17 a răspuns:

Audi A4

| vladutz1995 a răspuns:

Pai. daca spui ca esti finuta si luand in vedere ca esti fata... ar merge ceva elegant gen un ford fiesta model nou sau un toyota IQ daca iti plac cele mici in 2 portiere si locuri sau un VW pasat sau un golf 4...

| Manowar a răspuns:

Renault megane 2 coupe, renault megane 2 cc, vw golf 5sau 6 renault clio rs, vw eos, etc

| KidDuletzu a răspuns:

Skoda Octavia happy

| Sevenfold a răspuns:

Exista siteuri de vanzari auto tongue. Deci pana in 10000 euro thinking, pai.ia-ti o masina mic care sa nu consume mult indiferent ca e oras/drum lung, sa ai bani destui pentru intretinere, spatioasa, capacitate cilindrica pana in 2000 cm cubi tongue. Tias recomanda : Peugeot 206, Mazda Speed 3, VW polo sau golf, ma refer sa fie o masina nici prea mica dar nici prea mare si sa fie pe motorinawinking. Tias recomanda Mazda Speed 3 :d. Baftaa la cautat
P.s : Nu sa fie pana in 10000 euro, deoarece mai sunt taxele, inmatirculare etc. ce dracu traim in Romania, cine are masina = luxhee hee.

| nightelegance a răspuns:

Peugeot 307 cc, audi tt, fiat stilo coupe

| Ddanyel97 a răspuns:

Sall iti recomand un Citroen C1 este mic compact si ieftin acum depinde de tine ce iti place sau intra pe www.4tuning.ro second hand. BAFTA