| AntonelaCK a întrebat:

Astazi am depasit un tir in localitate si in fata mea Politia... aveam cam 90km/h. Am incetinit imediat. Ideea e ca nu m-au oprit, au oprit pe cineva mai din spate.

Exista posibilitatea sa imi vina amenda acasa sau era valabil doar pentru camere fixe?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Cred că tirul avea 50-60 dacă l-ai depășit la viteza aia.
Totuși, mare grijă... E tir, e ditamai de lung, nu e o mașină Sedan / break / suv să te poți redresa imediat pe sensul tău dacă apare ceva din senin.

Amenda nu-ți vine acasă, dacă era ceva porneau sirenele și veneau după tine.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"nu m-au oprit..."

felicitări, ai scăpat

| wildthing a răspuns:

Eu nu cred ca o sa-ti vina amenda. Cred ca ai scapat.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu teau aprit inseamna ca ai scapat.

| împreunăfacembine a răspuns:

Conform crlor spuse de tine, poti sa stai linistit ca nu iti va veni nici o amendă acasă.

Data viitoare să ai grijă!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Din cate mai tin minte, limita in localitate este de 50 km/h. Daca tu l-ai depasit pe ala cu 90, inseamna ca el mergea cam cu 80-85 km/h. Adica vreo 35 mai mult decat limita. Daca mergeai normal si LEGAL, cu 50, se ducea in treaba lui si gata. Ce faceai daca iti sarea in fata unul dintre copiii aia care nu merg la scoala si se plictisesc de moarte acasa? Ai merita din plin amenda aia! Poate ca nu ti-ar strica nici o pauza de vreo 2-3 luni fara permis.

| Richard2003 a răspuns:

Doar pentru camere fixe

| Simpatic a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Comedie neagra : copii care nu merg la scoala si se plictisesc de moarte ajung la MOARTE
sfatul meu : sa se tina de scoala! bine acum nu-s deschise!

| danutzu96 a răspuns:

Ai scapat, ca daca vroiau sa te ia, venau dupa tine si te intrebau "stiti ce ati facut " laughing. Altadata mare atentie, ca amenda e mare mai ales ca ai deposit cu 40 k/h m peste limita