| xRaffy a întrebat:

Exista în România camere radar fixe și sa primești amenda acasă fără sa te oprească Politia și sa îți dea?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Putine unele nu merg. Altfel nu stateau la panda masinile

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Radarele instalate pe stalpi au fost declarate neconstitutionale cu multi ani in urma, asa ca acum nu sunt luate in consideratie, chiar daca ar mai exista (nu au fost demontate).

| sierra1 a răspuns:

Ehe, de-ar fi ce liniște s-ar lăsa pe șosele (ca-n vest)

| RaduRobertRO a răspuns:

Da, sunt. Mai ales in orase dar si pe drumurile nationale. In genral pe GPS, Waze le ai semnalizate.

| suntserios a răspuns (pentru RaduRobertRO):

Nu exista niciun radar fix de la care sa iti trimita ameda acasa... nicaieri in tara.

| RaduRobertRO a răspuns (pentru suntserios):

Sincer am dubii, nu zic ca poate nu ma insel, dar 1) https://pe-harta.ro/harta-radare-camere-fixe.html

si 2) http://www.monitorulcj.ro/......mere-video

| suntserios a răspuns (pentru RaduRobertRO):

Hai ca primul link e chiar amuzant... daca ar fi 200 radare fixe pe E85 nu ar mai muri 100 oameni pe an

| RaduRobertRO a răspuns (pentru suntserios):

Nu stiu, la mine pe GPS sunt marcate, nu stiu daca mai sunt si functionale, n-am gasit legea prin care s-au scos.