| relu25 a întrebat:

Salut. Se mai dau amenzi acasa? Aveam o viteza mare in localitate, din sens opus se apropia o masina de politie. Am incetinit si politia a inceput sa-mi dea flash-uri. Oare primesc ceva acasa? Mentionez ca nu m-a oprit doar mi-au dat flashuri de multe ori

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru depasirea vitezei legale se dau amenzi doar daca viteza este inregistrata de radar, altfel nu te pot amenda.
Si poti primi procesul-verbal de contraventie cu amenda si acasa, daca ai fost inregistrat de radar.