| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cam ce masina mi-as putea achizitiona la 1500-1700 euro?
Eu m-am gandit la golf 4, modelele din 1998-1999.
M-am mai uitat si dupa opel astra sau vectra.Despre fiat nu am auzit prea multe, sau ford.
Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iti recomand Astra.
La bugetul tau oscilezi intre modelul F si G-ul.
F-urile sunt ieftine, unul bun costa intre 1000 si 1500e, insa majoritatea-s trecute de acum, au nevoie de reparatii la motor, nu-s tocmai frumoase, iar caroseriile ruginesc.
G-ul nu are probleme cu rugina, motoarele sunt mai ok, insa abia de la 2000e in sus poti cumpara unul bun.
Si Corsa C merita cumparata, e chiar o masina buna, doar ca e micuta.
La Golf 4 pe benzina nici sa nu te uiti, sunt puturoase, consuma mult si ai parte si de defectiuni la motor. Doar 1. 9TDI/SDI sunt bune, iar alea costa.
Orice ti-ai lua, vezi sa fie cu taxa platita si nerecuperata, iar daca ai sub 30 de ani, inscri-o pe numele unui parinte, altfel platesti enorm pentru asigurare.

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La banii astia gasesti un Daewo Matiz in stare excelenta sau poate o Solenza mai obosita.
Folksvagin la 1700 euro? Serios? Poate doar ultimu cancer cu probleme grave in directii, tabla ruginita, usi care nu se mai deschid, faruri arse si cazan pe deasupra.
Ford sau Opel Astra? hahahahaha, poate Ford kaka d-ala (daca il poti numi masina)
Opel Vectra? laughing Aici nici n-are rost sa mai comentez.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toata lumea alearga dupa Golf.
Din cauza aceasta s-a ridicat si pretul acestor masini.
Sunt masini ok, dar cand au 350.000 sau 450.000 km au cam dat tot ce era de dat din ele.
Pe piata le gasesti cu km dati inapoi la 150.000 in general.
Le vezi pe strada ca scot fum albastru cand baga piciorul putin in ele.
Au ajuns in stadiul cand incep sa pice tot de pe ele.
Lumea fuge de Fiat deoarece se lasa manipulata de legende metropolitane.
Fiat Punto sh costa jumatate din pretul unui Golf, are un sfert din Km acestuia, precum si jumatatea varstei.

| DataSoft a răspuns:

Sunt ok ca masini si astra si golful foarte fiabile, usor de intretinut. in rest ce sa zic..si ford-ul este o masina la fel de buna..cat despre fiat..nu stiu prea multe..si nici nu am amici sau prieteni care sa aiba un fiat.