| anonim_4396 a întrebat:

Bună,
Cât ar costa manopera pentru schimbarea unui kit de ambreiaj pentru un Mercedes A Class an 2000?
Mulțumesc

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa stii ca manopera la schimbarea kitului ambreiaj difera de la service la service si de la judet la judet, unii sunt mai scumpi altii mai ieftini.
As opta pentru un service multimarca bun daca as fi in locul tau si nu as merge la nea caisa care face reparatii la garaj, ca sunt destui de acestia.
Ca sa raspund la intrebare costul manoperei variaza intre 400-600 de lei, o sa ti se para scump dar nu uita ca se da cutia de viteze jos.
E bine sa iei in calcul si schimbarea volantului daca e uzat, dar asta nu se va vedea decat cand se da ambreiajul jos!

| Frank51 a răspuns:

~500 lei.