| Mynu a întrebat:

Ce preferatibig grinucati, Honda sau Yamaha? Puteti zice si alte exemple de motoclicete.

Răspuns Câştigător
| emoboy a răspuns:

Imi plac Honda si Yamaha motoare de calitate! Mai sunt Harley Davidson; Aprilia; BMW; Suzuki;"First Bike" (lumea spune ca nuss pune dar eu am cu totul alta parere); Kymco; rieju; SI UIMITOARELE KTM.
Uite mie imi place:
1)De la Yamaha modelele: R1; R6; TDM; Raptor si ViRago
2)DE la Honda:CBR; hornet
3)Ducati nu prea imi plac dar imi plac:848; 1098; 1198
4)La BMW imi plac:R 1200 gs; R1200; G 650
Imi plac si celelalte dar nu mai are rost sa vorbim.
Din cele enumerate de tine in ordine 1)Honda; 2)Yamaha:3)Ducati.
Dar daca ar fi dupa mine as alege:
1)BMW
2)Honda-CBR600
3)Yamaha-rapide
4)KTM-are multe motociclete de enduro
Asta e asa cum imi plac mie la aspect dar financiar as alege Honda cbr600 e doar 6000 euro parca.

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Prefer ''Honda'' e o motocicleta tare, super.

Răspuns utilizator avertizat
| jocnecurat a răspuns:

(1) 2004 Honda RC51 (2) 2004-2009 ApriliaRSV 1000 R FACTORY (3) 2010 Aprilia RSV4 Factory (4) 2006-2007 Kawasaki ZX-10R si mai sunt unele modele de motociclete mai vechianii 70-80 si 90.

| Num3Ascuns a răspuns:

@Pingu inca nu am condus un Ducati, si cred ca as prefera un scuter, pentru ca la cat sunt eu de nebun ducati o sa imi placa, si o sa ma faca sa merg repede ...si... iti dai seama la ce se ajunge.

| Alexandru a răspuns:

In motomondialul de viteza cel mai mult imi place Yamaha pentru ca acolo concureaza Valentino Rossi.De la anul va trece la Ducati si vom vedea ce va fi...

| liongirl a răspuns:

Bună!happy
Dacă vreodată mi-aş cumpăra o motocicletă de viteză, cu siguranţă ar fi Ducati.De ce? Nu ştiu la ce emisiune am văzut, dar la viteză putea întrece un avion dracu să-l ia de ce tip era că nu ştiu; pe lângă asta, cel care o conducea spunea că e "SEXUL ÎN AER LIBER".rolling on the floor
Ştii ce nu-mi place? Aripa aia din spate, nu ştiu, mi se pare cam bădărană, habar nu am de ce...laughing
Bye!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ducati

| doru10rapid a răspuns:

Yamaha