| XxKAMELIAxX a întrebat:

Chatenet CH26 se conduce la 16 ani?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebui sa poti. Pare ca se incadreaza la B1

| Bizon95 a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=masini+care+se+pot+conduce+fara+carnet
poate te ajuta, asta e tot ce stiu de "fara carnet" deci si la 16 ani (implicit)
insa sunt scumpe ali'dracu'

| XxKAMELIAxX explică (pentru Bizon95):

Sunt scumpe dar merita rolling on the floor)
Multumesc mult pentru raspuns!

| Bizon95 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Cu placere, successwinking

| XxKAMELIAxX explică:

Adevarat.Dar mai multă lume spune chestia asta.Intr-adevar spui, dar poate e si asta in codul rutier.

| MarianConstantin a răspuns:

Nu se poate, poti sa primesti carnetu la 16 ani dar poti sa conduci cu un conducator care are carnetu de minim 5 ani. Dar cand faci 18 ani poti sa conduci singur/a

| XxKAMELIAxX explică (pentru MarianConstantin):

Acum am citit pe un site si scria ca am voie sa conduc masina aceasta.Multumesc pentru raspuns!

| suntserios a răspuns (pentru MarianConstantin):

De unde spanac ai scos vrajeala aia cu conducător cu permis de minim 5 ani? Frate daca nu stii legislatie rutiera nu dezinforma pe altii

| XxKAMELIAxX explică (pentru suntserios):

Pe mai multe site-uri am vazut ca scria.Dar nu e neapărat să ai pe cineva langa tine cand conduci(chiar dacă ai 16 ani)

| suntserios a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Site uri? Conteaza ce scrie in codul rutier nu pe site uri obscure