| Crazygirl_5790 a întrebat:

Buna:*:*:*
Cine imi spune si mie cam cat m'ar costa inmatricularea unui opel corsa an 1996 1200cm3 44cp euro2?big grin
Am cautat pe net dar thinking 2 site-uri 2 rezultate diferite (360 euro si 480 euro)
Sii. ce parere aveti despre aceasta masinuta?big grin
Tin sa precizez ca vreau o masina micuta consum mic, usor de intretinut ca n'am de gand sa'i cer tatalui meu bani pentru benzina sau pentru orice altceva whistling masina vreau sa mi-o cumpar cat mai repede si bugetul nu e asa mare (poate mai pune si tata ceva peste ce am eu strans si ma orientez catre alta masinalove struck) dar deocamdata ramane opel corsabig grin.

Multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Taxa de poluare pentru o astfel de masina este 360 de euro. Probabil celalalt calculator ti-a dat 408 euro, nu 480, cat ar fi fost valoarea taxei in 2010.
Un Corsa de 1.2 este o masina potrivita unei fete tinere, cu buget restrans, care nu face multe drumuri lungi.
Pe langa cei 360 de euro pentru taxa, trebuie sa tii cont ca vei mai cheltui si altii. Taxele de la RAR, traducerile si legalizarile, taxele de inmatriculare la finante, taxa de talon, placutele de inmatriculare, asigurarea RCA, comisionul firmei de intermedieri (daca nu te ocupi singura) si alte mici cheltuieli care se aduna, vor depasi valoarea taxei de poluare.

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

990 lei!

| Raul1 a răspuns:

Ar cosa in jur de 100RON si 200RON
sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei o masina micuta usor de intretinut si consum putin eu cred ca Opel Corsa e perfecta mai ales daca esti incepatoare sa stii ca te ajuta mult o masina micuta pana iti mai dai drumu la mana. Si uite si un site unde poti calcula noua taxa auto http://www.perfectauto.ro/calculator-taxa-auto.php

| Crazygirl_5790 explică:

@ regis.stiam si de celelalte taxe dar pe mine ma interesa cat este taxa de poluare happy.
multumesc tututor pentru raspunsuri :*

| gangaiaa a răspuns:

Www.calculator taxa auto