| Tulus_Marius_1977 a întrebat:

cine ma poate lamuri cum e cu taxa auto... asta suspendata? cine nu mai plateste taxa sau ce conditi trebuie sa indeplinesti ca sa nu o mai platesti?!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Taxa de poluare este suspendata pana la 31 decembrie 2012 inclusiv, pentru autoturismele inmatriculate anterior in Romania. Ce va fi dupa aceasta data nu se stie exact. Am citit ca sunt propuneri pentru introducerea unei taxe strict in functie de poluare, fara sa se tina seama de alte caracteristici si ca va fi mai mica decat pana acum. Numai bine!