| Aaanon a întrebat:

Daca am luat sala si m-a programat pentru traseu, dar mi-a scris doar data zilei în care o sa sustin examenul, este Ok? Nu vad pe acea fișă nici ora si nici locul de unde o sa înceapă examenul. O sa ma anunte cei de la scoala de șoferi sau instructorul? Va multumesc!

3 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Salut!
Ora si locul sunt stabilite, intreaba-ti instructorul.
In capitala sunt mai multe locuri, si alegi tu in ce loc vrei sa dai. Dar cred ca in restul oraselor exista un singur loc.

Veti da mai multi oameni examenul, vor fi mai multi politisti care vor avea fiecare nu stiu cati oameni programati (8-10 oameni). Treaba sta astfel:
Mergi in ziua cu examenul in locul stabilit (intreaba-ti instructorul de ora si loc, sigur stie). Cel mai probabil vei merge dimineata buna acolo (ora 7-8). Vor veni mai multi politisti, fiecare politist isi va striga candidatii. Daca esti sa zicem ultimul pe lista, vei da examenul mai tarziu, la amiaza, pana dau ceilalti. Nu exista o lista de tipul: 8:00-8:30 candidatul X, 8:30-9:00 candidatul Y. Fiecare politist isi ia candidatii in ce ordine vrea si ii tine cam cat vrea (de obicei intre 15-30 de minute).

| Aaanon explică (pentru AC4S4):

Multumesc frumos pentru raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi locul îl alegi tu când te programezi pe monitorul ăla.