| TheAppleMan39 a întrebat:

Bună,
Dacă am o toba fake, dar am de killer în ea poate sa ma oprească politia și sa-mi dea amenda?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Silencer era pe vremea mea. Nu erau killere din astea, dar am mai imbatranit si eu, csf.
Toba fake e neomologata, probabil. Politia iti poate da amenda daca suna ca naiba si e montata aiurea, cu sarme sau intr-o pozitie aiurea.
Daca e ok toba si nu poluezi fonic, se trece cu vederea.
PS: nu e vorba doar de amenda, ci de retinerea certificatului de inmatriculare... daca ai.
Nu ai spus daca e vorba de motocicleta, scuter sau masina.

| saftaiiustin a răspuns:

Te opreste si te aresteaza ca nu e bine sa omori pe nimeni mai ales sa il bagi in toba