| Assy99 a întrebat:

De ceva timp mă macină o întrebare și momentan nu i-am găsit raspuns, am căutat pe internet și am ajuns și aici.

Curiozitatea mea este legată de motorizarea loganurilor. Se poate schimba un motor pe benzina cu unul pe diesel? Și cam cât ar costa o astfel de operație?
Încă nu m-am interesat la uzina sau o reprezentanta. Întreb spre pura mea curiozitate.

8 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Costuri mari dar se poate.

| Assy99 explică (pentru Crackman):

S-ar merita?

| Crackman a răspuns (pentru Assy99):

Absolut deloc.

| Denila123 a răspuns:

Da se poate, unu, a pus la un rover benzina, a facut-o pe gaz.

| Assy99 explică (pentru Denila123):

Gazul și benzina, mhh. Am văzut și eu exemple de acest gen. Dar ma interesează in mod special Dacia logan pe benzina și schimbarea la motorina. Mersi frumos pentru atenția ta.

| Denila123 a răspuns (pentru Assy99):

Eu asi zice ca ar merge, o intrebare, la ce tiar folosi, am masina logan, sau

| suntserios a răspuns (pentru Denila123):

Realizezi ca punerea unei instalatii de gaz pe o masina cu benzina nu are nicio legatura cu schimbarea motorului diesel cu unul pe benzina

| regis a răspuns (pentru suntserios):

Chiar crezi ca realizează?!? Fii serios...