| Pwoeirurnd a întrebat:

Buna, detin un audi a4 tdi 101 cai pur si simplu nu mai trage, nu mai am pedala 60 70 merge normal. Alte probleme nu prezinta motorul si la turatie mare a inceput de scoate fum alb nu foare tare, dar scoate, precizez ca a stat 2 zile nepornita, vreo idee?

2 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Poate fi turbina.

| Selu800 a răspuns:

Curăță debitmetru de aer cu un spay ce nu lasa grasime la urmă. Sunt speciale dar si unele pentru frână.

Verifica furtune sparte si test de turbo. Mizeria se adună pe tot traseul cu catmai mult treci de 7000 km cu acelasi ulei.