| Daewodee a întrebat:

Dețin un utb 550M şi mi se tot incalzeşte baia de ulei, iar apa îşi păstrează temperatura normală.Pe deasupra atunci cand se incalzeşte motorul scade grozav presiunea de ulei şi pentru a se stinge becul care indică presiunea tractorul trebuie accelerat tare.
OARE POATE FI CAUZA POMPA DE ULEI? Vă rog să imi răspundeți la cel mai serios mod posibil! Mulțumesc!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Este normal sa se incalzeasca baia de ulei. Este uleiul care circula prin motor in timpul functionarii lui. Poate fi si pompa de ulei dar si uleiul. Daca nu l-ai schimbat de mult. Uleiul se subtiaza prin incalzire. Nu-l mai accelera asa ca risti sa calezi motorul. Nivelul pe joja cum este? Normal?